Menü
Sepet

Silivri Manda Yoğurt

Silivri Manda Yoğurt
Popüler -20 %
Silivri Manda Yoğurt
19,90TL
24,90TL
Vergiler Hariç: 19,90TL
  • Stok: Stokta var
  • Model: 1017

Besin Değeri ve Enerji Tayini

Enerji: 226,50 Kcal/100 g

Karbonhidrat(%): 226,50

Yağ(%): 24,75

Protein(%): 3,94

Kül(%): 1,01

Rutubet(%): 70,80

Tuz Tayini(%): 0,83  

Süt Bilgisi: % 100 Manda Sütü

Doğal ve sağlıklı ürünlerin tadına herkesin varabilmesi için hizmet veren Silivri Köy Pazarı manda yoğurdunun da en taze halini sunmaktadır.Silivri  Manda Yoğurdu katkısız ve doğal olarak %100 manda sütünden üretilmektedir. Dünya genelinde mucizevî etkileriyle bilinen manda sütü ve bundan elde edilen manda yoğurdu, inek, koyun ve keçi yoğurdu çeşitlerine kıyasla çok daha fazla besleyici özelliği bulunan, lezzetli ve vitamin deposu olarak bilinmektedir.

Mandalar, soyu tükenme tehlikesi altında olan bir hayvan türü olduğu için vitamin zengini olan ve insan sağlığına birçok faydası bulunan süt ve süt ürünlerinin üretimi ne yazık ki zorlaşmaktadır. Bu nedenle mandalardan elde edilen ürünler, diğer süt ve süt ürünlerine kıyasla piyasa ortalamasının üstünde fiyatlarla sunulmaktadır. Ancak, besin değerlerinin yüksek olması sayesinde sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin öğünlerinde her zaman yer almaktadır.

Manda yoğurdu yanı sıra kaymak, tereyağı ve peynir ürünleri de tüketilmektedir. Özellikle dünyaya ün salmış Mozzarella peynirinin üretiminde manda sütü çok fazla tercih edilmektedir. Manda yoğurdunun faydaları yüksek protein ve kalsiyum içermesinin yanı sıra kolesterol oranının çok düşük olmasıyla da rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Koyun, keçi ve inek sütünden elde edilen yoğurt türlerine göre manda yoğurdunun rengi daha beyazdır. Bu nedenle özel kahve üreticileri tarafından krema olarak da kullanılmaktadır. Tüm bu nedenler sayesinde manda sütü ve yoğurdunun pahalı olması kabul görüp, ülkemizde de büyük bir talep görerek tüketilmektedir.

Aynı zamanda manda sütü ve yoğurdu A ve E vitaminine dönüşümü kolaylaştıran besinlerin miktarı da çok yüksektir. Doğal antibiyotik olarak kabul edilen manda yoğurdun içerisinde B12 vitamini oranı da çok yüksektir ve et tüketmeyi tercih etmeyenler için vücudun eksiklerini karşılamakta birebirdir.

Sulak bölgelerde yetişmesi nedeniyle manda süt ve süt ürünlerindeki kalsiyum ve protein miktarı koyun, keçi ve inek ürünlerine göre iki katı fazladır. Çünkü mandalar bu sucul ortamdaki bitkilerden yani tamamen doğal ortamlarında beslenmektedirler. Silivri Köy Pazarı, diğer tüm organik ürünlerinin üretiminin kusursuz biçimde olması için sağladığı doğal çiftlik ortamını manda yoğurdunun üretimi için de sağlamıştır. Bu nedenle manda süt ve süt ürünlerinin de her zaman katkısız, doğal ve sağlıklı üretimi yapılmaktadır.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi